Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka

O mnie

    Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem zwykłym człowiekiem. Od dziecka uważano mnie za innego lub wręcz za dziwaka. Rzeczywiście, już w dzieciństwie odszedłem w sposób naturalny od zwykłej drogi rozwoju człowieka. Odkąd bowiem nauczyłem się czytać, dałem się wchłonąć w świat nauki i wiedzy, zarówno empirycznej, jak i metafizycznej.

    Z biegiem czasu zdobywałem coraz większą wiedzę, na coraz więcej tematów, nie stroniąc od tak trudnych, jak teoria względności czy chromodynamika kwantowa. Dla mnie była to przyjemność móc poznawać tak wielkie osiągnięcia myśli ludzkiej, nawet, jeżeli w danej chwili nie wszystko rozumiałem.

    Mądrość człowieka nie mierzy się jednak ilością posiadanej wiedzy, lecz umiejętnością jej wykorzystania, najlepiej w celu polepszenia swojego życia i otaczającego nas świata. Rozumiejąc to dobrze, w którymś momencie z teoretyka wiedzy stałem się praktykiem.

    Początkowo zacząłem wykorzystywać zdobytą wiedzę do realizacji wielu swoich projektów, głównie natury technicznej. Zanim kupiłem sobie coś profesjonalnego, w między czasie wiele rzeczy sam sobie robiłem. W ten sposób powstały na przykład lunety, mikroskop, czy keyboard. Jako rozrywkę umysłową wykorzystywałem w tym czasie takie dziedziny jak chociażby kryptografia, czy odczytywanie hieroglifów.

    Po różnych zawirowaniach życiowych, zacząłem stosować swoją wiedzę także do odmiany siebie i swojego życia, co też w dużej mierze już uczyniłem. Przy okazji pozyskałem wiedzę na temat duchowości człowieka i w krótkim czasie porzuciłem wiedzę empiryczną, którą po tych, z góra 20 latach, miałem już wysoce wyeksploatowaną, na rzecz duchowości i mistyki. Otworzyły się przede mną horyzonty, jakich trudno szukać w świecie zmysłowym. Od kiedy Pan Bóg pociągnął mnie ku sobie, moje życie nabrało zupełnie innego wymiaru.

 

    Swoją wiedzę empiryczną i duchową, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, opisuję teraz w swoich artykułach i książkach, które udostępniam zupełnie za darmo. Wyżej bowiem od pieniędzy stawiam sobie stanie się częścią lepszego życia drugiego człowieka.

 

    Nie twierdzę, że pieniądze nie są w życiu potrzebne. Są, chociażby na żywność i opłaty, stąd też proszę swoich Czytelników o dobrowolne datki na moją rzecz, w dowolnej wysokości, według hojności i uznania. W ten sposób nie ograniczam dostępu do swoich książek, jak chociażby poradników życiowych, ludziom mniej zamożnym, których w normalnych warunkach nie byłoby stać na kupno książki.

    Drugi powód jest taki, iż wydając w wydawnictwie taką książkę, ja- jako autor- od każdego sprzedanego egzemplarza otrzymałbym 2-3 złote (sic!), a po zapłaceniu podatku, jeszcze mniej. Wiele też wydawnictw notorycznie zalega z płatnościami wiele miesięcy, o czym można sobie poczytać na forach dla autorów.

    Jest jeszcze trzeci powód: piraci. Dość, że stawki autorskie są tak małe, to jeszcze ktoś zeskanuje taką książkę i będzie ją za darmo, nielegalnie rozprowadzał

    Wychodząc więc na przeciw tym dwóm ostatnim powodom, udostępniam swoje książki za darmo, jako forma sprzeciwu, licząc na uczciwość Czytelnika, że skoro korzysta z moich publikacji i otrzymuje z tego konkretny pożytek, to zechce dobrowolnie uiścić drobną choćby opłatę, jako forma pomocy finansowej dla autora, który traci swój czas, a niejednokrotnie też i pieniądze na przygotowanie danej książki.

    Z duchowym pozdrowieniem

                                                        Robert Trafny