Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka
czwartek, 10 listopada 2016

Polecane materiały (książki, e-booki i audiobooki):

 e-booki  e-booki  e-booki  e-booki    Czas na ostatni artykuł cyklu poświęconego krzyżówkom matematycznym. Podajemy w nim pełne rozwiązania krzyżówek podanych w poprzednim poście.

    Jak mogliśmy się przekonać, krzyżówki matematyczne są świetnym uzupełnieniem nie tylko zagadek logicznych, ale także zwykłych krzyżówek (literowych). Stanowią one wszystkie ważny element w rozwoju osobistym, bo bez sprawnego i dobrze przygotowanego mózgu, a za nim umysłu, nie osiągniemy zbyt wiele w tej trudnej drodze, jaką jest samorozwój człowieka.

krzyżówki matematyczne krzyżówki matematyczne trudne

    Dobrze rozwinięty mózg to podstawa wielu dalszych działań związanych z naszym samorozwojem. Sięgajmy więc często i ochoczo po różnego rodzaju zadania wymagające ruszenia głową, bo zawsze odniesiemy z tego korzyść. Im trudniejsze zadanie, wymagające od nas intensywnego „główkowania”, tym lepiej.

    Nie zapomnijmy jednak o łatwych zadaniach, a nawet odpoczynku, bo jak w elementach metalowych występuje zmęczenie materiału, tak i w naszej psychice może dojść do przeciążenia, a nie o to przecież chodzi, aby zablokować się psychicznie na wiele dni. Umysł tak jak mięśnie należy ćwiczyć delikatnie (bez nadwyrężania), ale systematycznie – wtedy będzie nam służyć w pełni do późnej starości.

proste krzyżówki matematyczne 1 krzyżówki matematyczne

    Ktoś, kto zakończył rozwijanie swojego mózgu na poziomie szkoły, niemądrze czyni, bo bez podtrzymywania pełnej sprawności mózgu i jego dalszego rozwijania będzie następować powolny spadek wydajności mózgu i mentalny regres kończący się zazwyczaj wyprodukowaniem kolejnego Ferdka Kiepskiego, a nikt chyba nie chce takim być...

 

Więcej krzyżówek matematycznych znajdziesz na blogu "Wiedza jest super: krzyżówki matematyczne. e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

Ciekawe artykuły:

 

    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.