Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka
Blog > Komentarze do wpisu

Krzyżówki matematyczne w rozwoju osobistym

Polecane materiały (książki, e-booki i audiobooki):

 e-booki  e-booki  e-booki  e-bookiŁatwe krzyżówki matematyczne

    W artykule pt. „Zagadki logiczne w rozwoju osobistym” przedstawiliśmy jeden ze sposobów rozwijania swojego mózgu. Jest to właściwy kierunek i nieodłączny element samorozwoju. Musimy pracować nad swoim umysłem, mentalnością i duchowością, a do tego potrzebujemy mózgu pracującego na wyższych obrotach.

    Sposobów na rozwijanie i ćwiczenie mózgu jest wiele. Najbardziej powszechnym przykładem jest oczywiście rozwiązywanie krzyżówek, przy czym nie powinniśmy pomijać takich ich odmian jak sudoku, jolki, baśki itd. Tylko wszechstronny, jak najbardziej zróżnicowany, rozwój mózgu da pożądane efekty.

    Prezentujemy dziś kolejny sposób na ćwiczenie mózgu – krzyżówki matematyczne. Bardzo dobrze wpływają one na umiejętność kojarzenia faktów i szerokiego spojrzenia na dany problem. Chcąc bowiem dopasować do siebie nieznane z góry liczby, opierając się tylko na kilku przesłankach, wyrabiamy w sobie zdolność do wyłapywania tych, czasem subtelnych przesłanek, które potem, w prawdziwym życiu będziemy dostrzegać.

krzyżówki matematyczne proste krzyżówki matematyczne 

 

 

 

 

 

     Drugą korzyścią z rozwiązywania krzyżówek matematycznych jest umiejętność zarządzania zasobem swojej wiedzy, analizowania danych i myślenie wielowątkowe – dochodząc do właściwych liczb, musimy przecież pamiętać kilka wyników działań matematycznych naraz, a zmiana jednej liczby zmieni zaraz wyniki wszystkich pozostałych wyników, jakie w pamięci mamy.

    Porównując ze sobą efekty działania zagadek logicznych i krzyżówek matematycznych widzimy, że te ostatnie są świetnym uzupełnieniem umiejętności nabytych przy rozwiązywaniu zagadek logicznych. Tylko w ten sposób, stosując różne formy umysłowej rozrywki, możemy w pełni rozwinąć możliwości naszego mózgu.

    Myliłby się jednak ktoś, kto uważa, że umiejętności zdobyte w tego typu zabawach nie przydadzą się w życiu codziennym, że poza rozwiązywaniem krzyżówek i zadań logicznych do niczego innego się nie nadają. Nic bardziej mylnego. W podobny sposób dzieci uczą się w szkole, powiedzmy wiersza na pamięć – nie po to przecież, aby brylować potem w towarzystwie, deklamując poezję, ale przede wszystkim po to, aby rozwijać swój mózg, którego będą potrzebować do przyjęcia nowej, coraz trudniejszej wiedzy.

    Umysł lotny, taki co to prędzej podaje rozwiązanie problemu, niż jest w stanie pomyśleć, przyda się nam w wielu sferach życia codziennego, także zawodowego, bo bezmyślnej siły roboczej (takiej od łopaty) jest mnóstwo, i lotny umysł zawsze spośród tej rzeszy będzie się wyróżniał, co zaraz zwróci uwagę przełożonych. Stąd już tylko krok do awansu na bardziej odpowiedzialne i nobilitujące stanowisko.

    Zachęcamy wszystkich gorąco do rozwiązywania różnej maści krzyżówek i zadań logicznych, im trudniejszych, tym lepiej, bo w połączeniu z innymi działaniami samorozwoju korzyść z tego będziemy mieli dużą. Nie zalecamy rozwiązywania prostych krzyżówek, takich co to i dziecko by rozwiązało, bo to tylko strata czasu. Nie bójmy się sięgać po coraz trudniejsze formy takie, nad którymi przez tydzień będziemy łamali sobie głowę, bo tylko w ten sposób mózg będzie się rozwijał. To tak samo jakbyśmy machając pustą ręką, chcieli ćwiczyć swoje mięśnie – nie da się przecież tego zrobić. Póki nie obciążymy ręki ciężarkiem, mięśnie nie będą się rozwijać – będzie to tylko próżne machanie ręką, a więc stracony czas.

    Pomyślmy także o satysfakcji. Jaka może być satysfakcja z rozwiązania krzyżówki, którą każdy głupi by rozwiązał? Pełna satysfakcja, a nawet duma objawi się tylko po przezwyciężeniu trudnej krzyżówki takiej, do której byle głupek nie podejdzie.

    Poniżej prezentujemy zbiór prostych krzyżówek matematycznych, które w ciągu minuty lub dwóch spokojnie można rozwiązać. W puste pola należy wpisać takie liczby, aby wszystkie wskazane działania matematyczne były poprawne. Tradycyjnie nie podajemy od razu gotowych rozwiązań, nie chcąc pozbawiać Szanownego Czytelnika przyjemności z ich rozwiązania. W następnym poście pt. „Odpowiedzi do krzyżówek matematycznych” podamy prawidłowe rozwiązania.

    Na koniec zaznaczmy, iż wszystkie prezentowane tu krzyżówki są autorskie, więc rozwiązań do nich nie znajdziemy w internecie. Trzeba samemu się pogłowić, co też nie powinno być zbyt trudne. Trudniejsze, bardziej rozbudowane formy zawarliśmy w artykule pt. „Matematyczne krzyżówki”, który ukaże się gdzieś za dwa tygodnie.

    Życzymy wszystkim mile spędzonego czasu i rozwiązania wszystkich zaprezentowanych tu krzyżówek.

 

Krzyżówki matematyczne:

proste krzyżówki matematyczne proste krzyżówki matematyczne  proste krzyżówki matematyczne

proste krzyżówki matematyczne 6   proste krzyżówki matematyczne 7   proste krzyżówki matematyczne 8

 Ciąg dalszy artykułu -->>

 

Więcej krzyżówek matematycznych znajdziesz na blogu "Wiedza jest super": krzyżówki matematyczne.

 

 e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

Ciekawe artykuły:

 

    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.czwartek, 06 października 2016, rx7xttt7

Polecane wpisy