Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka
Blog > Komentarze do wpisu

Modlitwa uwielbienia

AKT UWIELBIENIA OJCA PRZEDWIECZNEGO

 

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny, Stwórco Nieba i ziemi i całego wszechświata.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.

 

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny w Twojej Mądrości i Twojej Potędze.

Chwała Ojcu...

 

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny w Twojej Miłości, Twojej Dobroci i wielkim Miłosierdziu. Chwała Ojcu...

 

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny w Twoich Aniołach i Twoich Świętych. Chwała Ojcu...

 

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny we wszystkich istotach żywych, które stworzyłeś. Chwała Ojcu...

 

Bądź uwielbiony Ojcze Przedwieczny we wszystkich dziełach Rąk Twoich.

Chwała Ojcu...

 

Dziękujemy Ci Ojcze Przedwieczny za Twoją Miłość i Miłosierdzie.

Chwała Ojcu...

 

Dziękujemy Ci Ojcze Przedwieczny, że przez Ofiarę Syna Twojego Jezusa i Jego Przenajświętszą Krew wykupiłeś nas z niewoli grzechu.

Chwała Ojcu...

 

Dziękujemy Ci Ojcze Przedwieczny za to, że dałeś nam Maryję jako Matkę Współodkupicielkę i Pośredniczkę wszystkich Łask.

Chwała Ojcu...

 

Dziękujemy Ci Ojcze Przedwieczny za to, że przez Chrzest i Łaskę Ducha Św. włączyłeś nas do Królestwa Twego jako dzieci Boże.

Chwała Ojcu...

 

Dopomóż nam dobry i miłosierny Ojcze, abyśmy zawsze byli Tobie wierni i wdzięczni za Twoją Miłość, abyśmy zawsze pełnili Twoją Wolę, przez Jezusa Chrystusa Syna Twojego i Jego Matkę Maryję, Współodkupicielkę i Pośredniczkę Wszystkich Łask. Amen.

 

 

     Choć modlitwa uwielbienia jest najważniejsza, nie oznacza to, że mamy nią zastąpić modlitwę „Ojcze nasz”. Modlitwa ta jest bowiem przekazana nam przez samego Pana Jezusa i stanowi standard zawierający wszystko to, co istotne a o czym sami pewnie nawet byśmy nie pomyśleli, jak chociażby to, aby przed prośbą do Pana Boga o odpuszczenie naszych win, sami wpierw odpuścili winy naszym winowajcom. To jest kolejny bardzo ważny element modlitwy, o którym Pan Bóg wielokrotnie mówi, jak chociażby tak: „Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw ten dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj!” (Mt. 5,23-24)

     Modlitwa Pańska stanowi podstawę, punkt wyjścia naszej bliskości z Panem Bogiem. Poza nią powinniśmy jednak stosować także modlitwę uwielbienia, aby podkreślić swoją bliskość z Nim. Z pewnością Pan Bóg doceni to w szybkim czasie. Myli się jednak ten, kto myśli, że Pan Bóg w zamian da pieniądze lub wygrać w toto-lotka. Bardziej będą to dobra duchowe, ale o wiele cenniejsze niż te ludzkie srebrniki. Trudno to może teraz zrozumieć ludziom, którzy jeszcze nie rozwinęli swej duchowości, ale nie ma tu w ogóle przesady.

     Kiedy ożywi się własną wiarę, zakosztuje prawdziwej bliskości z Panem Bogiem, wtedy spełniają się słowa biblijnej przypowieści o człowieku, który na polu znalazł skarb. Sprzedał wszystko, co miał i kupił to pole (Mt.13,44). Bliskość z Panem Bogiem jest tak wielkim skarbem, tak wielką radością, że człowiek niczego innego już nie chce. Coraz mniej angażuje się w życie ziemskie, a coraz bardziej pragnie Boga. Stąd też w sposób naturalny pojawia się w naszym życiu religijnym modlitwa uwielbienia, jako wyraz miłości i wdzięczności za tę niewymowną bliskość i moc, jaka z tego płynie.

 

 

                       < Poprzednia    1...3/9    Następna >
Ciekawe artykuły:

 

     Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.

 piątek, 22 maja 2015, rx7xttt7

Polecane wpisy