Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka
Blog > Komentarze do wpisu

Modlitwa pełna mocy cz 2

Polecane materiały (książki, e-booki i audiobooki):

 e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

    Przystępując do jakiejkolwiek modlitwy w sposób obojętny i niedbały, możemy być pewni, że nasza wiara jest martwa. W przeciwnym wypadku byłaby to dla nas radosna chwila, którą chcemy dopełnić nie z obowiązku czy przymusu, ale z własnej nieprzymuszonej woli, w podobny sposób jak przychodzimy do domu swoich rodziców czy innych kochanych przez nas osób. Jest to bardzo dobre porównanie. Jest to radość nie tylko ze spotkania, ale także z tej pewności, że zostaniemy wysłuchani i uzyskamy pomoc, gdy będzie taka potrzeba.

     Uzyskanie tej doskonałości, o której mówię, to długotrwały proces, dlatego z początku właściwym postępowaniem będzie uświadomienie sobie tego, co podczas modlitwy mówimy. Każde słowo modlitwy takiej, jak „Ojcze nasz” jest bardzo ważne, zrozumiejmy je dobrze i sprawmy, aby stały się naszymi słowami, myślami, które chcemy Bogu przekazać. To bardzo pomaga w zbliżaniu się do Pana Boga.

     Drugim, powszechnie praktykowanym błędem, jeżeli chodzi o modlitwę, jest sama forma modlitwy. Tak się człowiek nauczył, traktować Pana Boga jak książkę życzeń: daj mi to, tamto, pomóż mi, uratuj itd. Jest to niewłaściwe podejście. Oczywiście mamy prawo do tego, a nawet Pan Bóg zachęca nas do tego, lecz w świecie duchowym, taka modlitwa roszczeniowa, w tej hierarchii modlitw, znajduje się na samym końcu. Najważniejszą i najczęściej używaną powinna być modlitwa uwielbienia, okazanie swojej miłości i wdzięczności, a nawet podziwu za te wszystkie wspaniałości, jakimi nas Pan Bóg uraczył, za Jego miłość i opiekę. Z uwagi na to, że Pan Bóg przekazał Eugenii Ravasio cały zbiór sprostowań błędnego myślenia, ludzi zobaczmy, co mówi i na ten temat: „Jeśli chodzi o sposoby uwielbienia Mnie – tak jak tego pragnę – nie proszę was o nic innego jak tylko o wielkie zawierzenie. Nie sądźcie, że oczekuję od was surowości obyczajów, umartwień, że chcę, byście chodzili boso lub padali twarzą w proch, posypywali się popiołem itp... Nie, nie! Chcę – i to jest Mi drogie – byście zachowywali wobec Mnie postawę dziecięcą, pełną prostoty i zaufania Mi!”

     Wyobraźcie sobie dziecko, które nic innego nie robi, jak tylko ciągnie nas za rękaw i chce, abyście mu coś dali, kupili lub coś dla niego zrobili. Chociaż wasza miłość do niego jest wielka i często spełniacie jego zachcianki, to jednak przykro wam, że -poza tą postawą roszczeniową- niczego od dziecka nie otrzymujecie. Żeby chociaż od czasu do czasu powiedziało, ze was kocha, okazało wdzięczność lub przynajmniej było grzeczne... Tak samo jest z nami w odniesieniu do Pana Boga. Ile razy zdarzyło się nam podziękować za spełnienie naszych próśb? Ile razy w zachwycie nad pięknem przyrody przyszło nam do głowy podziękować Panu Bogu za te wspaniałości, które dla nas przygotował tu, na Ziemi? Nie bądźmy jak te niesforne dziecko. Oczekujmy od Pana Boga, ale także doceniajmy Jego wielkość, miłość i łaskę, jaką nas obdarza. Stąd też, ucząc nas prawidłowej modlitwy, Pan Jezus w drugim zdaniu mówi: „święć się imię Twoje...” To są właśnie słowa uwielbienia. O ile więc większą sprawimy Panu Bogu przyjemność, kiedy odmówimy całą taką modlitwę uwielbienia, która specjalnie do tego celu jest przygotowana.

                              Ciąg dalszy artykułu -->> e-booki e-booki e-booki e-bookiCiekawe artykuły:

 

     Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.

wtorek, 19 maja 2015, rx7xttt7

Polecane wpisy