Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka
Blog > Komentarze do wpisu

Oczyść swoje życie z negatywnych ludzi cz 1

Jak zmienić swoje życie- cd

Polecane materiały (książki, e-booki i audiobooki):

e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

     Nie tylko z sytuacjami w naszym życiu należy zrobić porządek. Drugą taką grupą, która może źle na nas wpływać są niektórzy ludzie. Obcując z nimi grzęźniemy w negatywnej energii. Mogą to być znajomi, przyjaciele, rodzina, sąsiedzi, współpracownicy w zakładzie pracy, ktokolwiek. Charakteryzuje ich wszystkich jedna cecha: po spotkaniu z nimi czujemy się gorzej lub wręcz bardzo źle. Przyczyny tego mogą być dwojakie: albo swoją osobowością i sposobem zachowania tłamszą nas, albo biorąc udział w ich poczynaniach lub za ich sugestią, źle na tym w życiu wychodzimy.

    Likwidując źródła zła w naszym życiu dobrze więc zrobić porządek i z takimi toksycznymi dla nas ludźmi. Przeanalizujmy swoje życie pod tym kątem, czy nie ma w nim ludzi, którzy źle na nas wpływają. Najlepiej zrobić to odcinając się emocjonalnie od tych osób tak, jakbyśmy analizowali czyjeś życie. Nie bójmy się wniosków jakie będą się pojawiać. Świadomość swoich problemów jest bardzo ważna. Dzięki niej możemy w późniejszym czasie podjąć stosowne kroki naprawcze. Na tym pierwszym etapie analizy nie martwy się, że nie sposób zerwać z nimi kontaktu, wyrzucić ich ze swojego życia. Tym będziemy zajmować się później. W tej chwili najważniejsze jest to, aby uświadomić sobie, że są oni jednym ze źródeł zła w naszym życiu. Zatrzymajmy się na moment w tym miejscu i ukażmy ich negatywny wpływ na nas i nasze życie. Nie personalizujemy tu problemu, ponieważ źródłem zła w naszym życiu, jak już wspomnieliśmy, może być ktokolwiek.


1. Krytykanci

    Są to ludzie, którzy bez względu na to, co byśmy zrobili krytykują nas, wytykając błędy i podając przykłady jak oni by to zrobili znacznie lepiej. Nie zawsze mają zresztą rację, gdyż może istnieć wiele równie dobrych rozwiązań, a poza tym, nie zawsze dobre rozwiązane dla jednego człowieka, będzie równie dobre dla drugiego. Każdy musi więc wybierać odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

    Takie demotywujące słowa krytyki są nie tylko źródłem sporu, ale także źródłem niskiej samooceny dla ludzi o słabszej psychice. Bez wątpienia tacy ludzie, którzy uprawiają krytykę dla samej krytyki są niekorzystni dla nas. Jedyny wyjątek stanowi krytyka konstruktywna. Charakteryzuje się ona tym, że jest prawdziwa i poprzez nią otrzymujemy od świata zewnętrznego informację zwrotną na temat siebie i swojego zachowania. Nie powinniśmy więc gardzić taką krytyką, ani unikać ludzi, którzy nam ją wypowiadają, wręcz przeciwnie, powinniśmy im błogosławić za to, że dzięki ich sugestiom możemy dostrzec swoje błędy i poprawić je. W ten sposób przecież też możemy poprawiać swoje życie.

    Najgorzej jest wtedy, gdy w towarzystwie, nawet swoich przyjaciół nie ma nikogo, kto zechciał by nam zwrócić uwagę. Jak w takiej sytuacji możemy zmieniać się na lepsze bez informacji zwrotnej z otoczenia? Warto to jasno podkreślić, że często sami jesteśmy temu winni, reagując negatywnie lub agresywnie na takie zachowania. Zastanówmy się więc w tym miejscu także nad sobą, czy przypadkiem swoją reakcją nie zamykamy ust ludziom, których krytyka konstruktywna mogłaby nam w czymś pomóc.2. Szydercy

    Szydercy, podobnie jak krytykanci lubują się w odnajdywaniu w nas słabych stron i ośmieszaniu ich. Często ofiarami takich ludzi stają się osoby w jakiś sposób odmienne od większości ludzi. Mogą się różnić strojem, uczesaniem, pełnosprawnością, zachowaniem, wiarą, poglądami, wrażliwością, mentalnością, duchowością, czymkolwiek. Szczególnie narażeni są ludzie o słabej psychice. Kiedy szyderca wyczuje, że jego słowa trafiają na podatny grunt, zaczyna zachowywać się jak wilk, który poczuł w walce krew, to znaczy nie odpuści już puki nie zagryzie swojej ofiary. Osoba taka z braku sił na podjęcie walki stanie się źródłem uciechy dla otoczenia.3. Ludzie złośliwi

    Podobnie jak w poprzednim przypadku, kiedy ludzie tacy wyczują podatny grunt, szybko staniemy się ofiarą ich niewybrednych żartów. Będą nam dokuczać na każdym kroku, czerpiąc z tego wyraźną przyjemność. Ich zaczepki, popychania, podstawianie nogi, czy inne działania sprawiają, że trudno o tym zapomnieć i cieszyć się spokojnym, szczęśliwym życiem.

 

4. Ludzie kłótliwi

    Są ludzie, którzy z byle powodu wszczynają kłótnie lub tacy, którzy czerpią przyjemność z intelektualnych sporów. Ich cechą jest to, że cokolwiek byśmy nie zrobili lub powiedzieli zawsze będzie źle. Zanegują wszystko. Relacje z takimi ludźmi nie na-leżą do najprzyjemniejszych. Nawet jeżeli -nauczeni doświadczeniem- przestaliśmy się denerwować w takich sporach to i tak odczuwamy znużenie i zniechęcenie w obcowaniu z takim człowiekiem.

                               Ciąg dalszy artykułu -->>

 

 

  e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

Ciekawe artykuły:

 

    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.

piątek, 28 listopada 2014, rx7xttt7

Polecane wpisy