Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka
Blog > Komentarze do wpisu

Zainteresowania- klucz do radości cz 4

Jak zmienić swoje życie- cd

    Każdy kto posiada dość siły na wzbogacenie swojego życia, w dobie internetu, bez problemu znajdzie tematy, które mogą go zainteresować. Warto także skorzystać z odpowiednich książek wielotematycznych, w których w ciekawy i przystępny sposób opisane są zagadnienia i zjawiska z różnych dziedzin nauki i życia, jak na przykład mój cykl pt. „Ciekawe, niezwykłe, zastanawiające”. Kiedy przy jakimś temacie zapali się w nas jakaś fascynacja, mała iskierka, warto w późniejszym czasie poczytać coś jeszcze na ten temat. Jeżeli dobrze trafiliśmy i temat zacznie nas wciągać, pochłaniać coraz większe pokłady czasu i uwagi, dając w zamian pozytywną energię znaczyć będzie, że właśnie znaleźliśmy nowe zainteresowanie.

    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać wiele takich zainteresowań. Jedyny problem jaki się pojawi, to tylko brak czasu na rozwijanie wszystkich zainteresowań. Sam posiadam tego typu problem, więc wiem jakie jest to czasem bolesne, kiedy trzeba -z braku czasu- ograniczać swoje zainteresowania, a niektóre wręcz dusić w zarodku, aby się nie rozwinęły. Nawet gdybym nie pracował i cały wolny czas poświęcił na rozwijanie i zajmowanie się swoimi zainteresowaniami to i tak nie starczyłoby mi czasu na wszystko.

    Wielość zainteresowań sprawia, że zawsze mam co robić, oraz płynie w moim kierunku pozytywna energia z tego. Nawet jeżeli w danym czasie nie chcę zajmować się jakimś tematem, są inne. Aby nieco przybliżyć Czytelnikowi ile i jakie można mieć zainteresowania wymienię pokrótce swoje. Oto one (kolejność na liście jest przypadkowa i nie ma nic wspólnego z rankingiem ważności):

 

- psychologia,

- teologia,

- rozwój duchowy,

- odczytywanie hieroglifów,

- pisarstwo (poezja, proza, dramat, książki popularno-naukowe)

- muzyka poważna,

- gra na fortepianie,

- komponowanie muzyki,

- malarstwo,

- fizyka teoretyczna,

- budowa androida,

- digitalizacja nagrań analogowych,

- pisanie programów komputerowych,

- elektronika,

- naprawa sprzętu elektrycznego, elektronicznego i komputerowego,

- mistyka,

- psychoterapia,

- czytanie książek,

- długie spacery na łonie natury,

- fotografowanie przyrody,

- fotografika,

- majsterkowanie,

- zbieranie znaczków,

- zbieranie monet i banknotów,

- pozyskiwanie minerałów ze złóż naturalnych,

- astronomia,

- ekonomia.

 

    Trudno w takiej sytuacji narzekać na brak zajęć. Wielokrotnie też zainteresowania pomagały mi przejść trudne chwile, kiedy życie lub psychika przygniatała mnie zbyt mocno do ziemi. Czasem była to jedyna ucieczka przed dopuszczeniem do pełnego głosu swojej rozpaczy lub frustracji. Gdyby nie to, mogłoby podsunąć mi rozwiązania, których potem bym żałował, włącznie z samobójstwem.

    Zanim więc zacząłem walczyć o siebie, o swoje życie były dla mnie ostoją i strażnikiem, abym nie zatopił się w bagnie jeszcze bardziej. Dlatego posiadanie zainteresowań jest takie ważne. W ciężkich chwilach można zatopić się w nich, odizolować od świata do momentu odzyskania równowagi psychicznej. Bez tego azylu człowiek zazwyczaj zatapia się w alkoholu, co nie zawsze kończy się dla niego dobrze.

    Istnieje kilka kategorii zainteresowań uzależnionych od specyfiki ich obsługi. Możemy więc podzielić je na:

 

- Kolekcjonerstwo, zbieractwo (zbieranie monet, puszek, medali, starych map itp.)

- Pogłębianie wiedzy teoretycznej na jakiś temat (UFO, psychologia, parapsychologia, chemia, motoryzacja...)

- Praca aktywna (sport, działalność charytatywna, majsterkowanie, gastronomia...)

- Sztuka: tworzenie własnych prac lub delektowanie się pracami innych (malarstwo, muzyka, teatr, tworzenie filmów, teledysków...)

 

    W zależności od naszych predyspozycji zainteresujemy się czymś z danej kategorii. Nie sposób niczego w tej materii doradzić. Każdy z nas jest przecież inny. Należy samemu poszukiwać tematu, który nas zainspiruje. Na pewno coś się znajdzie. Ciekawość bowiem jest jedną z cech naturalnych ssaków, a więc także i nas, ludzi. Trzeba tylko chcieć zetknąć się z czymś nowym i pozwolić, aby wciągnęło nas w swój zaczarowany świat. Będzie to duży krok naprzód, w kierunku poprawy jakości naszego życia.

    Jest to prawda znana od dawien dawna, odkąd człowiek zaczął rozwijać w sobie wrażliwość i duchowość. Zauważył bowiem wtedy, że spędzanie czasu tylko na zdobywaniu pożywienia, kopulacji i drzemce (podobnie jak czynią to zwierzęta) nie zaspokaja wszystkich jego potrzeb. Pozostają obszary nie znane w świecie zwierząt niżej rozwiniętych. Posiada je tylko człowiek, jako istota najwyżej rozwinięta. Stąd też dbajmy o nie, zwłaszcza o wrażliwość i duchowość, gdyż to one głównie odróżniają nas od zwierząt.                                < Poprzednia    4/4   

 

 

 

Ciekawe artykuły:

 

    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.

 

piątek, 08 sierpnia 2014, rx7xttt7

Polecane wpisy