Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka
Blog > Komentarze do wpisu

Największy nasz przeciwnik- my sami cz 1

Jak zmienić swoje życie- cd

Polecane materiały (książki, e-booki i audiobooki):

e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

    Jakość naszego codziennego życia nie zależy tak bardzo od losu, przeznaczenia, czy innych ludzi, jak od naszego charakteru i sposobu bycia. To, w jaki sposób odpowiemy na rzeczywistość, będzie w dużej mierze zależało od naszej postawy i natury, która będzie przetwarzała napływające ze świata informacje.

   W każdej kulturze, odkąd człowiek nauczył się wykorzystywać umysł do poprawy swojej egzystencji odnajdujemy konkluzję, że największym przeciwnikiem w naszych staraniach jesteśmy my sami, a dokładnie nasze myśli, uczucia, emocje, przyzwyczajenia, pragnienia i wiele innych tego typu rzeczy. To od nich zależy w jaki sposób będziemy patrzeć na świat, jakie będą nasze relacje z innymi ludźmi, czy będziemy w życiu szczęśliwi.

    Przecież na co dzień bardziej czujemy się nieszczęśliwi z powodu czegoś, czego nie mamy, niż cieszymy się tym, co już osiągnęliśmy lub posiadamy. Puki będziemy niewolnikami takiego myślenia trudno będzie cieszyć się nam życiem i czuć się w nim szczęśliwym. Niektórzy wręcz twierdzą, że nie można zaznać szczęścia w tym życiu, że z góry skazani jesteśmy na ból i cierpienie. Nie wierzcie w to. Ból i cierpienie jest reakcją naszego zainfekowanego umysłu.

    Od dziecka wmawiano nam bowiem, że szczęście może dać tylko dobra praca, luksusowy samochód, pozycja społeczna, bogactwo, sława... A przecież to właśnie przy dążeniu do zrealizowania tych celów najczęściej pojawia się ból i cierpienie. Nie tak łatwo je zdobyć, a później utrzymać. Towarzyszą temu zawsze napięcia i negatywne emocje. Wystarczy to zrozumieć i odrzucić, a wtedy ból i cierpienie znikną, gdyż nie będzie już źródła, z którego czerpały siłę.

    Drugą ważną cechą naszego przeciwnika, jakim dla siebie jesteśmy, jest nasza osobowość i charakter. Szczególnie mocno na jakość życia i relacje z innymi ludźmi wpływają cechy naszego charakteru. One to bowiem decydują jacy jesteśmy, jak się zachowujemy, w jaki sposób traktujemy innych. Na nasze działanie, świat zewnętrzny reaguje w sposób pozytywny lub negatywny. W ten sposób tworzy się swoistego rodzaju sprzężenie zwrotne, ponieważ teraz, na tę odpowiedź świata my reagujemy albo pozytywnie, albo negatywnie. Jeżeli wypuszczamy w świat negatywne emocje, to one jak bumerang wrócą do nas, bo trudno oczekiwać, aby inni ludzie obdarzali nas miłością i życzliwością, kiedy prędzej sami uraczyliśmy ich złością i agresją. Aby lepiej zrozumieć jak bardzo cechy charakteru wpływają na jakość naszego życia opiszemy je dokładnie.


Złośliwość

    Trudno oczekiwać od ludzi bliskiego kontaktu i przyjaźni, kiedy nieustannie doświadczają z naszej strony różnego rodzaju złośliwości. Negatywne uczucia jakie w nich wywołujemy sprawią, że zostaniemy zakwalifikowani przez ich podświadomość jako osoby, z którymi lepiej się nie zadawać. Z drugiej strony, jeżeli natrafimy na osobę podobną nam, to w rewanżu możemy spodziewać się z jej strony podobnego zachowania. W jaki sposób chcemy utrzymać swoje szczęście w takich warunkach?

    Są jednak ludzie, którzy czerpią z takiego zachowania przyjemność, wręcz radość. Jest ona wynikiem ich niskiego poziomu rozwoju. W którymś jednak momencie ludzie tacy cierpią przez to. W jednym przypadku cierpią z powodu gwałtownych reakcji osób wobec których byli złośliwi, a w drugim, w trudnych dla nich chwilach nie ma nikogo, kto podałby im pomocną dłoń.

109

 

                                             Strona    1/8    Następna >


  Powyższy tekst pochodzi z mojej książki pt. "Jak zmienić swoje życie" z serii "Poradnik Praktyka", którą można pobrać za darmo w postaci e-booka ze strony www.chomikuj.pl/e-Darmo/Darmowe e-booki

 

  e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

 

Ciekawe artykuły:

 

    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.
wtorek, 01 lipca 2014, rx7xttt7

Polecane wpisy