Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.
Belka

Polecane strony:


Samobójca z depresją

Strona dla osób zmagających się z własną niemocą.


Wiara jest super

Blog o pogłębianiu i ożywianiu swojej wiary.


Wiedza jest super

Blog o szeroko rozumianej wiedzy.


Zabawne obrazki

Strona z zabawnymi obrazkami.


Recenzje stron

Wartościowe opisy i rekomendacje stron internetowych. Polecam!


Belka Belka

Popularne posty:

Belka

Menu:

Belka Belka
Blog > Komentarze do wpisu

Filozofia życia

Polecane materiały (książki, e-booki i audiobooki):

e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

   Każdy człowiek, czy sobie to uświadamia czy nie, żyje według jakiejś filozofii życia. Daje mu ona zestaw ideologii i schematów zachowania, według których postępuje i buduje swoją teraźniejszość oraz przyszłość. Od wyboru konkretnej filozofii zależy w dużej mierze jakość naszego życia i poczucie szczęścia, spełnienia w nim. Nie ma jednej recepty na szczęście wszystkich ludzi. To, co będzie odpowiednie dla jednego człowieka, wcale nie musi być równie dobre dla drugiego. Jak celnie zauważyła to Zofia Nałkowska w swojej „Granicy”: „Co dla jednych jest podłogą, dla drugich staje się sufitem”. Wszystko zależy od naszych predyspozycji, od naszej natury, charakteru i intelektu. Trzeba dobrać do swoich możliwości i oczekiwań taką filozofię, która będzie dla nas najkorzystniejsza, która zapewni nam w miarę spokojne i szczęśliwe życie. Aby tego dokonać nieodzowną pomocą będzie samoświadomość. Trudno określać swoje życie, a tym bardziej wybierać odpowiednią dla siebie filozofię, kiedy nie poświęcamy czasu ani uwagi na zastanawianie się nad sobą i swoim życiem. Większość ludzi robi to dopiero w sytuacji kryzysowej, kiedy ich życie wymknęło się już spod kontroli i jest w zapaści. Warto więc zawczasu zastanowić się nad sobą i świadomie wybrać drogę, która będzie dla nas najwłaściwszą.

   W kolejnych postach przedstawiam najbardziej rozpowszechnione filozofie życiowe razem z podsumowaniem ich zalet i wad. Nie należy zbytnio obruszać się na krytykę którejś z nich jaką nieraz poczynimy, ponieważ opisując je kierujemy się przede wszystkim dobrem rozwoju osobistego człowieka i jeżeli coś -z naszego punktu widzenia- jest szkodliwe lub niekorzystne to trudno oczekiwać, abyśmy tego nie zaznaczali. Rozumiem jednak, że nie każdy człowiek gotowy jest na bardziej zaawansowane techniki rozwoju osobistego. Nie jest naszym celem dyskredytowanie kogokolwiek. Bardziej jest to szczera wypowiedź kogoś, kto sam przez to przechodził. Należy także wziąć pod uwagę fakt, iż Czytelnik, który bierze do rąk książkę pod tytułem „Jak zmienić swoje życie”, lub „Jak zmienić siebie” doskonale wie, lub intuicyjnie przynajmniej czuje, że jego dotychczasowe życie dalekie jest od doskonałości, że coś jest nie tak skoro nie potrafi osiągnąć szczęścia czy choćby radości i zadowolenia z życia. Nasza krytyka jest zatem próbą podsunięcia Czytelnikowi rozwiązań problemów, których często nawet sobie nie uświadamia. Najwięcej w tej materii jest do zrobienia w tak zwanym rozwoju osobistym i duchowym, ale podstawy tego należy położyć już teraz, wybierając odpowiednią filozofię życia. Zapoznajmy się więc z nimi.

Strona   1/7   Dalej -->  Powyższy tekst pochodzi z mojej książki pt. "Jak zmienić swoje życie" z serii "Poradnik Praktyka", którą można pobrać za darmo w postaci e-booka ze strony www.chomikuj.pl/e-Darmo/Darmowe e-booki

 

  e-booki  e-booki  e-booki  e-booki

 

Ciekawe artykuły:

 

    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.


 piątek, 06 czerwca 2014, rx7xttt7

Polecane wpisy